جزییات خبر

اهدای نشان صنعتگر برتر مازندران به بنیانگذار گروه صنعتی سوران در دهه سوم فعالیت

سوران سوله

شرکت سوران سوله شمال بار دیگر با گرفتن تندیس ویژه و لوح تقدیر صنعتگر نمونه سال نشان دادکه در حوزه کاری خود پله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کرده است. در آئین تجلیل از برترین های حوزه صنعت و معدن مازندران که با حضور برادران معاون وزیر صمت، حسینی پور معاون استاندار مازندران، نماینده مردم ساری در مجلس، مدیران استانی و منتخبان حوزه صنعت و معدن استان در سالن همایشهای بانک صادرات مازندران در ساری برگزار شد، از آقای دکتر امید شکوهمند مدیرعامل سخت کوش شرکت سوران سوله شمال به عنوان یکی از واحدهای موفق و صنعتگر نمونه مازندران در سال 1402 تجلیل و تقدیر به عمل آمد. 

توانمندیهای بالا و صادرات محور بودن تولیدات شرکت سوران سوله شمال به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای صاحب سبک در ساخت سازه های فولادی در شمال کشور باعث شد تا این مجموعه شاخص در شهرک صنعتی بابکان آمل به مدیریت دکتر امید شکوهمند با تکیه بر توان نیروهای سخت کوش و جلب اعتماد مردمی و حضور در بازارهای داخلی و برون مرزی، در صنعت ساخت سازه های فولادی در منطقه قابل اتکا باشد. 

بنیانگذار گروه صنعتی سوران، دستیابی به این افتخارات را مرهون تلاش کارکنان این مجموعه می داند و در این راستا معتقد به ضرورت تصمیم گیری مناسب حقوق و دستمزد در چهارچوب حفظ قدرت خرید کارگران است. وی، به ضرورت جانبی و چند وجهی با مشارکت نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارگران جهت آسیب ندیدن انگیزه کارکنان اشاره کرد و بیان داشت : دولت با مواردی از جمله اثر تورمی افزایش دستمزد مواجه است، از طرف دیگر افزایش دستمزد، کمتر از تورم باعث کاهش میزان تقاضای موثر در بازار شده که در نهایت منجر به آسیب دیدن کارخانجات تولیدی که نمیتوانند کالای خود را در بازار به فروش برسانند، می شود. دکتر شکوهمند افزود: در کسب و کارهایی مانند صنعت اسکلت فلزی با توجه به نقش بسیار پررنگ تامین مالی در تهیه مواد اولیه و نسبت بالای هزینه مواد اولیه و تجهیزات و ماشین آلات ساخت در قیمت محصول نهایی، لزوم پرداخت تسهیلات بانکی به شدت احساس می شود.

وی به تلاش در جهت فرهنگسازی استفاده از سازه های فولادی در صنعت ساختمان اشاره کرد و ادامه داد: این شرکت نشست هایی با اعضای کانونهای مهندسی شهرهای استان برای ارایه مزیت های استفاده از سازه های فلزی برگزار کرده است و توانسته به نوبه خود نگاه کارفرمایان و مجریان صنعت ساختمان به بهره گیری از مزایای این صنعت معطوف کند.

دکتر امید شکوهمند افزود:این مجموعه همچنین همکاری گسترده ایی در راستای برگزاری همایشهای مربوط به سازه های فولادی در سطح کشور با هماهنگی انجمن ها و گروههای مرتبط داشته است.